Performans Yönetimi

Personel Performans Yönetimi. Farklı skalalarda Hedef Kartları oluşturabilirsiniz(5 li skala, 3 lü skala, 2 li skala) Personellerinizin bulunduğu pozisyonlar için hedef kartları atayabilirsiniz.

  • Özellikler
    • Web
Kategori:

Hedef Kartları

Personel Performans Yönetiminde pozisyonlara uygun Hedef Kartları oluşturabilirsiniz. Personellerinizin bulundukları pozisyondaki görev tanımlarına uygun hedef kartlarını personelinize atayabilirsiniz. Bu hedef kartlarını personellerinize atarken farklı skalalar belirleyebilirsiniz.

Personel Hedef Kartı

Hedef kartlarını personellerinize atarken belirlediğiniz skalalara göre aylık alt ve üst hedefleri belirleyebilirsiniz. Böylelikle her ay gerçekleşen verileri girilirken alt ve üst değerlere göre personelin puanı hesaplanır. 

Aylık Hedef Gerçekleşen

Hedef atadığınız personelleriniz her ayın ortasında bir önceki ayın hedef kartlarının gerçekleşenlerini girerler. Gerçekleşen değerleri girerken bu değerlerin raporunu da ilgili hedef kartına kanıt raporu olarak ekleyebilirler. Gerçekleşen değerler girildikten sonra ilgili ay Onaylanır. Onaylanan ay bir üst amirin onayına gider. Üst amir kanıt raporu ile girilen değerleri kontrol edip Onaylayarak ayı kapatabilir veya düzeltme isteyerek personele yönlendirebilir. 

İş Hedef Kartı

Tüm bu süreçlerin sonunda gerçekleşen raporlarınızı iş süreçlerine göre analiz edebilirsiniz. Departmanlarınızın durumlarını bu iş hedef kartlarınaa göre takip edebilirsiniz. 

Raporlama

Personel Performans verilerini Finansal, İş Süreçleri, Müşteri, Öğrenme, Gelişim gibi hedef boyutlarına göre analiz edebilirsiniz. Aynı zamanda Departman aylık, yıllık olarakta raporlayabilirsiniz. 
Benzer Uygulamalar